GündemManşet

AKSONA MEHMET’İN TEKNESİ DENİZE KAVUŞTU

Bodrum-tırhandilİstanbul’un fethinde gemileri karadan yürüterek tekrar denize indiren Fatih Sultan Mehmet’in yöntemi halen günümüzde devam ediyor. Yerleri yağlayarak gemileri karadan yürüten Fatih Sultan Mehmet’in yöntemini kullanan Bodrumlu denizci Mehmet Baş kendisine ait olan 1998 yapımı tirhandil tipi teknesini eski usul kullanılarak karadan yürütüp denize indirdi. Teknenin karadan yürütülerek denize indirildiği anlarda ise müzik eşliğinde kutlama yapıldı.

Tekne sahibi son süngerci lakaplı Mehmet Baş ise teknesinin tadilatı bittikten sonra tekrar karadan yürüterek denizle buluşturduğunu açıkladı. Baş, tekne yapımında yakın arkadaşı olan ünlü oyuncu Ata Demirer’den de yardım aldığını ifade etti.

En son filmi “Olanlar Oldu” filminin galasının ardından bir süre Bodrum’da arkadaşı Mehmet Baş’ın teknesinin yapımına yardım etmişti. Sık sık teknenin yanına giderek Baş’a yardım eden Ata Demirer açık denizlerde olduğu için teknenin indirme törenine katılamadı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu