GündemHayatManşet

CARETTALARLA YÜZDÜLER

BSN_3003Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’nın Ortaca İlçesindeki İztuzu Sahili’nde “Carettalarla Yüzüyoruz” teması ile bu yıl ikincisi düzenlenen Dalyan Açık Su Yüzme Yarışının startını verdi.

Yarışların öncesinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali Amir Çiçek “Dalaman Ortaca, Köyceğiz bölgemizde turizmi daha da canlandırmak istiyoruz. Çeşitli spor etkinlikleri ile spor turizmini canlandırmayı ve 12 aya yaymayı amaçlıyoruz. Yarışa katılan yarışmacılarımızın ve diğer misafirlerimizin gönüllü turizm elçimiz olacağına ve bölge turizmine katkı sağlayacaklarına inanıyorum İztuzu sahilinde yüzme yarışı düzenlememizin sebeplerinden biri de neslini koruduğumuz caretta’lar ile birlikte yüzme sporunu yaparak bu doğal güzelliğin yaşanması ve doğa hassasiyeti konusunda farkındalık oluşturmasıdır. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dalyan’ın sadece Deniz, Kum, Güneş’ten ibaret olmadığını belirten Vali Çiçek “Elbette Dalyanımızın Denizinin, Kumunun ve Güneşinin uluslararası bir ünü var. Ancak bunların yanında Dalyan’ın Tarihiyle, doğal güzellikleriyle ve kültürüyle de misafirlerimizi buluşturmak istiyoruz bunun yanında burada 12 ay boyunca hemen hemen bütün sporlar yapılabiliyor. Bu yönüyle de bölgede spor turizminin gelişmesi için çalışıyoruz” dedi.

Muğla Valiliği, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Ortaca Kaymakamlığı ve Ortaca Belediyesi tarafından desteklenen Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği tarafından organize edilen yaklaşık 450 sporcunun katıldığı Dalyan Uluslararası Açık Su yüzme Yarışında yüzücüler 2 bin 150 metrelik parkurda yarıştı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu