EkonomiGündemManşetTurizm

TURİZM BAKANINDAN MÜJDE

Turizm bakanı nabi avcı-bodrumBodrum’da turizm sektörü temsilcileriyle buluşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, kruvaziyer turizmiyle ilgili olarak çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

Muğla ve Marmaris programının ardından Bodrum’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı turizmcilerle bir araya geldi. Bakan Avcı, turizme destek amaçlı kruvaziyer turizmini öne çıkaracaklarını açıkladı. Buluşmada 2016 yılını da değerlendiren Avcı 2017 yılı içinde müjdeleri peş peşe sıraladı. Kurvaziyer turizmiyle Türkiye’ye yolcu getiren işletmelere Hükümet tarafından turist başına 30 dolar teşvik verileceğini belirten Bakan Avcı sektör temsilcilerini sevindirdi.

Bakan Avcı verdiği müjdenin ardından konuşmasına şöyle devam etti:

“2016 yılı çok sıkıntılı geçtiği için biz hükümet olarak turizmle ilgili çok önemli adımlar attık ve ciddi tedbirler aldık kredi borçlarının yapılandırılması gibi. Bu arada özellikle uçaklara sağladığımız yakıt desteği sektörde ciddi bir rahatlamaya neden oldu. Geçen yıl belirli firmalara verdiğiniz yakıt desteğini, bu yıl tüm yıla yaydık sadece charter uçuşlarına değil tarifeli uçuşlara da yakıt desteği sağlayacağız. Kurvaziyer turizmine de bu desteği vermek için çalışmalarımıza başladık. Teşvik vermek için Bakanlar Kurulu kararını hazırladık. Kurvaziyer turizmi gerçekten çok önemli. Özellikle bu bölgeler için kurvaziyer ile turist getiren işletmelere yolcu başı 30 dolar teşvik vermek üzere bakanlar kurulu kararımız hazır. Bunun müjdesini de buradan verelim.”

Bakan Avcı’nın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak soru cevap şeklinde devam etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu