GündemMagazinManşet

CASALİNİ, YENİ İŞLETMESİNDE ESKİ EŞİYLE BİRLİKTE….

Bodrum-Zeynep CasaliniBodrum’da yaşayan ünlü sanatçı Zeynep Casalini geçtiğimiz yıl ayrıldığı eski eşi Tahsin Berk ile yeniden bir araya geldi.

“Köprüler” isimli şarkısıyla iyi bir ivme yakalayan ünlü sanatçı Zeynep Casalini eski eşi Tahsin Berk ile ortak oldu. Casalini ortak olduğu işletmede hep garsonluk yapıyor, hem şarkı söylüyor. Geçtiğimiz yıl şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandığı eşi Tahsin Berk ile birlikte Gravilya Kahve ve Yemek Evini ortaklaşa işleten Casalini İHA muhabirine samimi açıklamalarda bulundu. Bir yandan kızı Dafne’ye bakarken bir yandan müzik hayatına devam eden Casalini, eski eşi ile beraber ortak işlettikleri mekanda ise garsonluk ve aşçılık yapıyor. 8 yıl önce Bodrum’a yerleşen ve sakin sesiz bir hayat yaşayan Casalini hayatında en çok yapmak istediği şeyin motosiklet ile dünya turuna çıkmak olduğunu açıkladı. Aşık olmayı istediğini de söyleyen ünlü sanatçı, eski eşinden zaman zaman iş gereği fırça yediğini de anlattı. Vejetaryen olan Casalini şimdilerde Vegan olduğunu da söyledi.

Eski eşinin Tahsin Berk ‘in annesini kaybettiğini söyleyen Casalini “Tahsin kötü günler geçirdi annesini kaybetti ve memleketine gitmek zorunda kaldı. Ben 1 buçuk ay boyunca bura 2 arkadaşımla beraber çalıştık ciddi bir şekilde. Bazen bu tempoyu yakaladığının farkına varamıyorsun. Bir bakıyorsun mekanda 25 kişi aynı anda var. Bir andan içecek veriyorsun, bulaşık yıkıyorsun, ekmek kesiyorsun, sipariş alıyorsun o arada asistanım arıyor Zeynep hanım konser var diyor. Çok çılgın bir şey ama boş durup düşünmektense bu kadar yoğun olup bir şeye zaman ayıramamak sadece yaptığın şeye konsantre olmak çok daha iyi bir şey” şeklinde konuştu.

Kızıyla çok güzel zaman geçirdiğini de anlatan Casalini, “Annelik çok güzel gidiyor. Defne tam bir bal kabağı. Dafne okuldan geldikten sonra hep beraberiz. Gece eve döndüğümüzde de hep koyun koyuna yatıyoruz. Kızım ile sabah ve gece görüşe biliyoruz en çok. Okuldan döndükten sonra mekanımıza geliyor. Babası da burada bende buradayım, şanslı bir çocuk olarak büyüyor kızım” ifadelerini kullandı.

Eski eşi Tahsin Berk ile beraber Gravilya Kahve ve Yemek Evini işlettiklerini sözlerine ekleyen Casalini “Bizim bir çocuğumuz var. Beraber yürüte bileceğimiz bir işimiz var Tahsin’le. Mekanımız beraberce işletmeye karar verdik. Bu şekilde daha iyi ve daha huzurlu bir ortam oluyor. Ben gitti mi o burada duruyor. O gitti mi ben burada duruyorum kızımla ilgileniyorum. Aileden olmaya birine bir şeyi emanet etmek hem daha zor hem de başka birini meşgul edemesin çok fazla. Çok iyi iki ortak gibi, onun çok iyi bildiği şeyler var. Benimde iyi olduğum şeyler var mutfak gibi. Ben daha iyi insanlarla ilgilene biliyorum çok alışkın olduğum için. O kahve yapıp emir etmeyi seviyor. Burada 2 ortak geçinip gidiyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni çektiği Köprüler isimli klipinin iyi yankı aldığını da anlatan Casalini, “Köprüler şarkım iyi tuttu. Ben bir yere gittiğim zaman insanlar yeni klipin çok güzel, bayıldım diyorsa bu çok güzel bir iş yaptığımı gösteriyor. Milyonların beni dinlemesi gibi dertlerim yok zaten” dedi.

Yemek yapmayı çok sevdiğini de anlatan Casalini sözlerine şöyle devam etti ““Yemek yapmayı çok seviyorum. Yaptığım yemekleri insanlara beğendirmeyi çok seviyorum. Dün enginar ve ıspanak yemeği yaptım. 2 arkadaşım yedi bayıldı. Buda benim hoşuma gidiyor. Ben kendim gidip alıyorum tüm sebzeleri. Seçiyorum bakıyorum ve alıyorum. İnsanların yaptığım yemekleri beğenmesi inanılmaz tatmin ediyor beni” ifadelerini kullandı.

Bir zamanlar Vejetaryen olan Casalini şimdilerde vegan olduğunu açıklayarak şu sözlere yer verdi “Ben vegan oldum. Vejetaryen olmayı bırakıp vegan oldum. Koşturmaktan zaman bulamıyoruz yemek yemeye. Yediğim şeyler çok iyi şeyler. Veganlar sadece bir tek makarna yiyor zannediyorlar ama öyle değil işte. Biz vegan olarak çok çeşitli şeyler yiyoruz ama iyi şeyler yiyoruz. Yediğimiz hiç bir şey kalıcı bir kilo oluşturmuyor. Vegan pastalar var, içindeki unun iyi niyetli olduğu. Yediğin şeyler sende kilo yapmıyor. Birazda insan gibi yediğinde kilonu koruyorsun” söyledi.

Casalini yeni çıkan sanatçıları tanımadığını da sözlerine ekleyerek şöyle konuştu “Yeni çıkan sanatçıları gerçekten ben bilmiyorum. Televizyon yok ve zaten izleyecek zamanımda yok. Yeni bir şeyler yapan ve emin adımlarla giden bir gurup var mı, bir şarkıcı var mı inan ki bilmiyorum. Umarım vardır. Şimşek gibi parlayıp sonra yok olma çok rahatsız edici. Bakın halen “Duvar” şarkısı diyorlar. Biraz şu “Köprüler” şarkımı dinleyin yeni nesil sizlere sesleniyorum. Hep aynı şarkıyla anılmak kadar gıcık bir durum yok yani” dedi.

Müziğe ara vermediğini de açıklayan Casalini “Müziğe ara vermedim. Bakın bütün kliplerime sırayla ne kadar arası var ne fazla. Bir 9 ay kadar bir ara var ben Dafne’ye 3 aylık hamileyken bir klip çekmiştik. Sonra Dafne 3 aylıkken ben yeniden sahneye çıktım. Ben müziğe hiç ara vermedim. Turnem yok ama konserler başlayacak Nisan sonunda. Gümüşlükte bir mekanda sahne alacağım. İstanbul’da bir konser var 13 Mayıs’ta. Bunların dışında Özel gecelerde, düğünlerde sahnelerimiz devam ediyor” ifade etti.

Aşık olmak istediğini ama aşka ayıracak zamanının olmadığını da söyleyen ünlü sanatçı “Aşkfalan yok hayatımda. Zamanım yok şu anda aşka. Aşık olmak istiyorum. Ben şarkıcı ve müzisyen bir insanım. Ben aşka aşığım. Artık biri gerekmiyor. Ben beyle idare edebiliyorum. Keşke herkesin hayatından bir aşk olsun. Ben şu anda hayata yetişmeye çalışıyorum. Birde bir adam olsa eyvah yani görüşemeyeceğiz” anlattı.

Şiddetli geçimsizlikten eşi Tahsin Berk’ten ayrıldığını ama ortaklıklarının devam ettiğini de vurgulayan Casalini “Tahsin Bey ile şiddetli geçimsizlikten dolayı ayrıldı. İki insan bir birini çok seve bilir ama bir kadın erkek ilişkisi olduğu zaman farklı farklı şeyler olabiliyor. Aynı konuyu düşünmediği zaman çakışma oluyor. Biz kavga gürültü sevmeyen insanlarız. Bir birimizi çok seviyoruz halen. Her zaman bir birimizin hayatındayız da zaten. Şimdi birde işimizi de ortak götürüyoruz. Hayatıma Karışmıyor Tahsin Bey ama işe kesinlikle karışıyor. Bunu kaça aldın. Bunu neden kaydetmedin diyerek büyük fırçalar yiyoruz. İş için gerçekten fırçalıyor beni. Çok iyi bir iş adamı, bu işi gerçekten çok iyi biliyor. Bende çok şey öğreniyorum ondan. Ama tarz olarak sert bir adamdır. Onu tanımıyorsan kırıla bilirsin ben tanıdığım için tamam diyorum” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu