GündemManşet

BODRUM’DA URFA SIRA GECESİ

IMG_0022Bodrum’da bir otelde düzenlenen Urfa sıra gecesine vatandaşlar akın etti.

Gümbet mahallesinde bulunan Royal Arena Resort & Spa otelin düzenlediği Urfa sıra gecesine Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösterdi. Şanlı sıra ekibinin geldiği gecede Şanlıurfa yöresine ait türküler söyledi. Yaklaşık 4 saat süren Urfa sıra gecesinde menşur Şanlıurfa çiğköftesi de yapıldı. Halayların çekilip türkülerin söylediği gecede vatandaşlar doyasıya eğlendi. Geceye Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’da katıldı.

Otelinin yönetim kurulu başkanı olan Şerif Taşdemir otellerinin 12 ay boyunca açık olduğunu ifade ederek; “Bodrum’da 12 ay boyunca açık olan bir oteliz. Bunun içinde kış aylarında da etkinlikler yaparak kültür turizm geliştirmeye çalışıyoruz. Bu ay Urfa sıra gecesini Bodrum’a getirdik. Büyük ilgi gördü. Bodrum’da yaşayan Şanlıurfalıların yanı sıra Bodrumlularda geceye katıldı. Bodrum’da 12 ay turizm olmasını isteyen bir aile şirketiyiz. Bunun içinde elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bodrum’da kışın da turizm olabilir. Bodrum’da kış çok çetin geçmez. 2 gün yağmur yağarsa geri kalan günler güneşli geçiyor. Bu yüzden burada kültür turizmi yapılabilir” dedi.

Öte yandan Urfa sıra gecesinde sahne alan Şanlı sıra ekibi tarafından Urfa yöresine ait halk oyunları ve birbirinde değişik şovlar ise merakla izlendi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu