ÇevreEğitimGündemManşet

ÇEVRE KORUYUCULARI KİTABI TANITILDI

cevre_koruyuculari_kitabi (9)Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Çevre Koruyucuları” kitabının  tanıtımı yapıldı.

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ile çevre okullardan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğretmenlerinden Hafize Özçeri’nin rehberliğinde 4/F sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan “Çevre Koruyucuları” adlı kitapla ilgili bilgiler veren Özçeri, okullarındaki ve diğer okullardaki öğrencilerin çevre bilincini artırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini iletti.

Etkinlikte söz alan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise kitabın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ederek, “ Başkanımızın  bize söylediği bir şey vardı: Eğitim ile ilgili bir konu size geldiğinde bana danışmadan her türlü desteği sağlayın. Burada en önemli şey, bu kitabı hazırlayarak zor olanı başaran, böyle bir yüreğe sahip bu yaştaki öğrencilerimizin bu bilgiye erişip böyle yazılar yazabilmesi; bu öğrencilerimizi bir araya getiren Hafize hocamın bunları kitap haline getirebilmesi ve okul müdürümüzün, ilçe milli eğitim müdürümüzün ve il milli eğitim müdürümüzün de buna sonsuz destek vermesidir. Asıl alkışlanması gerekenler, biz destekleyenler değil öğrencilerimizi bu aşamaya getirenlerdir. Onlara bir kez daha başkanım adına teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Öğrencilerin hazırladığı gösterinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci tarafından, kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere plaket, madalya ve hediyeler verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu