GündemKültür SanatManşet

BÜYÜKŞEHİR ORKESTRASINDAN YILBAŞI KONSERLERİ

orkestranın yılbaşı konserleri büyüledi (2)Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Bodrum ve Menteşe’de yılbaşı özel konseri verdi.

Orkestra, 28 Aralık 2016 Çarşamba günü Bodrum Heredot Kültür Merkezi’nde ve 29 Aralık 2016 Perşembe günü Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle “Yılbaşı Özel Konseri” ile buluştu.

Bodrum ve Menteşe halkının büyük ilgi gösterdiği her iki konserde de Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Şef Münif Akalın yönetiminde, Franz SUPPE’den Light Cavarly Uverture, Arturo MARQUEZ’den Danzon No:2, Mikhail GLINKA’dan Ruslan ve Ludmilla Uverture ve Ferit TÜZÜN’den Çayda Çıra ile Akşam Mahnisi, Kerimoğlu Zeybeği, Mazi Kalbimde Bir Yaradır, Ah Bir Zengin Olsam, Sevdim Bir Genç Kadını ve Cantemos Corazon adlı eserleri sundular.

Konserlerle ilgili konuşan Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ali Zağlı: “Yılbaşı Özel Konserlerimizi Bodrum ve Menteşe ilçelerimizde gerçekleştirdik. Coşkulu ve keyifli bir yılbaşı programıydı. Konserlerimize halkımızın ilgisi bizleri mutlu etti. Yeni yılla ilgili dileklerimizi sanatla, müzikle dile getirdik. Konserlerimizde bizlerle birlikte yeni yıl coşkusunu paylaşan halkımıza çok teşekkür ediyoruz ve 2017 yılının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyoruz.” dedi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu