GündemKültür SanatManşet

ULUSLARARASI D-MARİN KLASİK MÜZİK FESTİVALİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

uluslararasi d marin klasik muzik festivali hazirliklari (8)D-Marin Klasik Müzik Festivali öncesi Bodrum Belediyesi’nde geniş katılımlı toplantı düzenlendi.

Festivalin daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlamak ve Bodrum’u festival ile daha da bütünleştirmek amacıyla Bodrum Belediye Başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt,  Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz ile Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Yetkilisi Rezzan Şebin, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Cemil Bayraktar, Doğuş Holding yetkilileri Oytun Bozkır ve Cansu Dizdar Karahan ile Pozitif firması yetkilileri Banu Tunçağ, Umut İplikoğlu, Canan Zehir ve Ş.Gözde Sıvışoğlu katıldı.

Toplantıda, Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin sanatsal programlamasını ve planlamasını yapan Pozitif firmasının yetkilileri ile festivali düzenleyen Doğuş Grubu’nun yetkilileri, festival hakkında bilgiler verdi. Konuyla ilgili Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere toplantıya katılan çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileriyle fikir alışverişinde bulunuldu.

Pozitif yetkilisi Banu Tunçağ, çalışmalar hakkında bilgi vererek; “Bu festival bizim yönetimimize geçtiğinde, sadece Turgutreis’te yapılan marinanın bir festivaliydi aslında. Ancak biz çok değerli ve çok büyük bir iş yapıldığını gördük ve gerçekten ciddi bir izleyici kitlesi var. En önemlisi ise festivalin Bodrum’da yapılıyor olması. Bu nedenle biz ilk olarak marina dışında bir konser yaptık, Bodrum Kalesi’nde. Uluslararası festivallere baktığımızda; festivaller aslında 4-5 gün değil, bir ay sürer. 15 Temmuz’da yaşanan zor günlerden sonra tabi festival de çok etkilendi. Yurt dışından çok fazla orkestra geldiği için sürecin yönetimi gerçekten çok zordu. Şimdi, sizlerle birlikte neler yapabiliriz ve sizlerden destek alabilir miyiz diye ricalarımızı ileteceğiz.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Sanatın birleştirici gücüne ihtiyacımız var. Tam böyle dönemlerdeki sanatı daha fazla aktif hale getirmemiz ve insanları bir araya toplamamız lazım. Bu da bu festivale bir katkı sağlayacak. Tabi bizler de Bodrum olarak üzerimize düşen görevi yapmaya çalışacağız. Bu konularda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.” diye konuştu.

Toplantının sonunda festivalle ilgili bir komite kurulması, çalışmaların bu komite tarafından yürütülmesi kararı verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu