REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

ÖZYİĞİT YENİDEN BARO TEMSİLCİSİ

bodrum time
ÖZYİĞİT YENİDEN BARO TEMSİLCİSİ
221
17 Kasım 2016 - 16:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Avukat Cavidan Karaöz ÖzyiğitBodrum Baro Temsilciliğini 2010 yılından beri bu görevi yürüten Avukat Cavidan Karaöz Özyiğit, 4’üncü kez Bodrum Baro Temsilcilisi oldu.

Muğla Barosu’nun 15-16 Ekim tarihlerinde yapılan genel kurulunda Baro Başkanı Av. Cumhur Uzun’un tek aday olarak katıldığı seçimde yeniden Başkan seçilmesinin ardından, Bodrum İlçe temsilciği için aday olan Av. Cavidan Karaöz Özyiğit, Bodrum’dan başka aday çıkmaması üzerine 4’üncü kez Bodrum Baro Temsilcisi oldu.

Konu hakkında konuşan Özyiğit şunları söyledi:

“Avukatlık Kanunu’na göre her iki senede bir baro başkanı seçimleri yapılmaktadır. Buna bağlı olarak da baro başkanlığı seçimlerinden sonra da ilçe temsilcisi seçimleri yapılır. Yasaya göre bu seçimler atamayla yapılıyor. Böyle bir seçim avukatlık kanununda yer alan bir seçim değil, temayül yoklamasıdır. Bu sene 16 – 17 ekim tarihlerinde baro başkanlığı seçimleri yapıldıktan sonra ilçe temsilciğinin nasıl seçileceği konusunda Muğla Barosu’nda karar alındı. Seçim yapılması konusunda karar verildi. 31 Ekim tarihine kadar aday olmak isteyen arkadaşların müracatları istendi. Ben de tekrar temsilcilik için aday oldum. Gelinen süreçte arkadaşlarımız benim temsilciğimden memnun oldular ki aday  çıkmadı. Sağolsunlar onların destekleriyle temsilci olarak bugünlere geldik ve onların destekleriyle bu işi layıkıyla yürütmeye çalışacağız. Atamam da pazartesi itibariyle yönetim kurulunda gerçekleştirildi ve bana da bildirildi. Temsilci yardımcısı arkadaşlarımla beraber bu görevi yürüteceğiz. Allah utandırmasın. Meslektaşlarımıza, Bodrumumuza, ülkemize hayırlı olmaya çalışacağız.”

Muğla genelinde yaklaşık bin 190 avukat olduğunu, bunun 330 tanesinin Bodrum’da görev yaptığına işaret eden Muğla Barosu Bodrum İlçe Temsilcisi Cavidan Karaöz Özyiğit sözlerini şöyle tamamladı:

“Muğla genelinde yaklaşık bin 190 avukat var, bunun 330 tanesi Bodrum’da. Dolayısıyla Bodrum temsilciği kalabalık bir ilçe temsilciliği. Ben her konuşmamda dile getiriyorum; Bodrum artık il satütüsünde bir kentimiz. Bu kadar büyük bir kentin bir barosunun da olması gerektiği düşünüyorum ben ama biz Muğla Barosu bütün ilçelere yetişmeye çalışan bir baroyuz. Muğla Barosu olarak da büyük bir baroyuz ve bu baronun üyesi olmaktan gurur duyduğumu belirterek bunu söylüyorum. Muğla Barosu bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün başkanlarıyla, baroda görev yapan meslektaşlarımla beraber büyük bir barodur. Türkiye genelinde etkinliğini korumuştur, korumaktadır ve koruyacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT