EğitimGündemManşet

“KADIN GİRİŞİMCİ YÖNETİCİ OKULU” BODRUM’DA BAŞLADI

BODTO EĞİTİMGaranti Bankası ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ve Bodrum Ticaret Odası (BODTO) desteğiyle kadın girişimcilere yönelik eğitim programı başladı.

Ücretsiz olarak düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitim programı, önceki gün yaklaşık 100 kadın girişimcinin katılımı ile Bodrum’da başladı.

İş sahibi kadınların, girişimci ruhlarını daha da geliştirmek, işlerini giderek büyütmek ve uluslararası arenada rekabetçi güçlerini artırmak hedefiyle, işletmelerin sürdürülebilirliği için kadın girişimcilerin ihtiyaç duyduğu donanımın oluşturulmasını ve girişimcilere yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlayan eğitimler, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep, Denizli, Adana, Diyarbakır, Eskişehir, Kayseri, Samsun, Bursa, Trabzon, Kocaeli, Hatay, Mersin ve Alanya’nın ardından Bodrum’da 17. Kez gerçekleşiyor. Alanya’dan sonra Ege Bölgesinde ilk kez ilçe düzeyinde Bodrum’da gerçekleşen eğitimi başarıyla tamamlayacak katılımcılar, 50 saat sürecek program sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinden sertifika almaya hak kazanacak.

4 Kasım 2016 Cuma günü BODTO Konferans Salonunda başlayan eğitimin ilk gününde Garanti Bankası yöneticileri ve Bodrum Ticaret Odası Genel Sekreteri de hazır bulundu. BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder, girişimciliğin sadece işi kurmak olmadığını, aslında işi yönetmek olduğunu belirtirken, Bodrum Ticaret Odası’nın üyelerinin kurumsal gelişimi için yürüttüğü eğitim çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

25 Kasım 2016 tarihine kadar sürecek eğitimde işlenecek bazı konular şöyle;

“İşletme Organizasyonunda Vizyoner Kimlik, Kurumsal Yönetici ve İnsan Kaynakları, Aile Şirketlerinde Kritik Başarı Faktörleri Yönetimin Ruhu, Şirket Yönetimine Finansal Bakış, Yönetimin Ruhu, Kurumsal ve Bireysel Motivasyon, Müşteri İlişkilerinde Süreklilik, Sorun Çözme Karar Verme, Yenilikçi Yönetim Becerileri, İşletmenin Evrensel Köydeki Adresi (Pazarlama İletişimi) ”

Yoğun katılımla süren eğitimlere 2017 yılında da devam edilmesi planlanıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu