AsayişGündemManşet

POLİSİN SIKI TAKİBİ…

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro AmirliğiGece saatlerinde Kumbahçe Mahallesi’nde 3 ev ile 1 işyerine giren 4 hırsız evlerde buldukları cep telefonları, fotoğraf makinesi, ziynet eşyaları ile bir miktar nakit para çaldılar. Zanlılar girdikleri son evde fark ettikleri otomobil anahtarını da yanlarına aldılar. Dışarıya çıkan hırsızlar ev sahibinin lüks jipini de alarak kaçtılar.

Mağdurların Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptıkları müracaatları sonrası ortaya çıkan hırsızlık olayı sonrası Asayiş Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. Zanlıların çalıntı araçla İstanbul’a kaçtığını tespit eden polisler o bölgedeki güvenlik güçleri ile irtibata geçti. Takibe alınan aracın Kocaeli’de Plaka Tanıma Sistemine takılmasıyla ekipler zanlıları yakalamak için harekete geçti.

Kocaeeli-Hereke bölgesinde kurulan polis barikatını aşan zanlılar Bodrum’dan çalınan araçla Yarımca bölgesinde yakalandı. Araçta bulunan Erat D. İle Cihan G. İsimli zanlılar kıskıvrak yakalandı. Şahısların yakalandığı bölgeye giden Bodrum Asayiş Büro Amirliği ekipleri zanlıları ve çalınan lük aracı ilçeye getirdi.

Aracını polislerden teslim alan Reyhani Yeke isimli mağdur, çalışmada emeği geçen Bodrum Polis teşkilatına ve diğer görevlilere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Gece evde uyuduğumuz sırada cüzdanlarımız ve arabamız çalınmış. Sabah 10.00’da uyandık, normalde o saate kadar da uyumazdık. Bir baktık cüzdanlar ve araç yok. Polise bildirdik ve onlarda sağ olsunlar çok kısa bir sürede hem hırsızları yakaladılar hem de arabamı bana geri getirdiler.”

Yakalanan iki zanlı İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken aranan iki zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu