GündemManşet

DİDİM’DEN BODRUM’A ŞEHİTLER İÇİN YÜZDÜ

Bodrum-Alper Sunaçoğlu15 Temmuz Darbe girişimindeki şehitlerimizi anmak adına Didim-Bodrum arasında kulaç atan Alper Sunaçoğlu akşam saatlerinde Yalıkavak iskelesine ulaştı.

Eski milli olan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlar için 46 kilometre boyunca kulaç attı. Didim-Bodrum arasını yüzerek geçen Sunaçoğlu Ege’nin serin sularından okyanus ötesine mesaj gönderdi.

Etkinlik için özellikle Büyük Taarruzun başladığı 26 Ağustos gününü seçen Alper Sunaçoğlu’na Bodrum’a kadar bir Sahil Güvenlik Botu ile bir yardım teknesi eşlik etti.Yaklaşık 9 saat boyunca kulaç atan Sunaçoğlu akşam saatlerinde Yalıkavak iskelesine ulaştı. Burada çiçekle karşılanan rekortmen yüzücüye Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) tarafından plaket verildi.

Etkinliğini tamamlayan yüzücü Sunaçoğlu denizde Türk Bayrağı açtı.

51,2 kilometrelik mesafenin bir bölümünü kötü hava sağlık sorunları nedeniyle tekneyle geçmek zorunda kalan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özellikle 26 Ağustos’u seçtik. Çünkü 26 Ağustos Türk milletinin Kurtuluş Savaşı döneminde Büyük Taarruza başlandığı gündü. Bugünün anlam ve önemi bizim için çok büyük. Bu etkinliği yaparken birde şehitlerimizi gazilerimizi anmak istedik. Özellikle 15 Temmuzda bir girişim yaşadı ülkemiz. Fakat ben hep girerken de bunu dedim her zaman bunu söylüyorum, dünya tarihini yazmaya kalktığınızda, Türk kelimesini çıkarttığınızda dünya tarihini yazmanızın imkanı yoktur. Türk milleti büyük bir millettir, Türk milleti yüce bir millettir. Öyle iki tane tank ile bir tane jet uçurmakla esir alınacak, demokrasisini teslim edecek bir ülke değildir. Biz bugün bu eylemimizle bunu bir kez daha göstermiş ve Ege’nin açık sularından okyanus ötesine eğer anlarlarsa eğer bir mesaj daha vermiş olmak istedik.”

Sunaçoğlu etkinlikte kendisine destek olan Cumhurbaşkanı, Başbakan, Muğla ve Aydın Valilikleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığına teşekkür etti.

Sporcu daha önce, Mersin ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki 78, İzmir ile Urla arasındaki 40, Mersin ile Suriye kıyısı arasındaki 280 kilometrelik mesafeleri yüzerek geçmesinin yanında İstanbul ve Çanakkale boğazları ile İzmit Körfezi’ni de boydan boya yüzerek geçti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu