GündemKültür SanatManşet

İLK ÇOCUK MÜZAYEDESİ BODRUM’DA

Bodrum-çocuk sanat müzayedesiRahmi Çöğendez yönetiminde gerçekleşen müzayedede ünlü ressamların çocuklar için yaptığı resimler satışa sunuldu.

OASİS Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Canan Karlı Tokcan, Efe Kasaplar, Nihat Taşkıran, Mine Arasan, Neşe Evitan, Nihat Evren Derman, Savaş Simitli, Serap Soyaltın, Yusuf Bilge, Teymur Ağalıoğlu, Valentin Rekunenko ve Victor Shevchenko gibi ünlü ressamların yaptığı 70 eser, sembolik olarak belirlenen fiyatlar üzerinden teklif verilerek satıldı. Müzayedeye aileleriyle birlikte katılan çocukların ise oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Etkinlik öncesi basın mensuplarına açıklama yağan Rahmi Çöğendez Türkiye ve Dünya’da bir ilk olarak yapılan Çocuk Müzayedesini daha da yaygınlaştırmayı planladıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak kabul ediyoruz. Ünlü ressamlar bu resimleri çocuklar için çizdiler. Çocuklara resim sevgisini aşılamayı amaçlıyoruz. Bütün Anadolu’yu dolaşarak daha da yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Sanat ve resim sevgisini çocuk yaşta aşılamak çok önemli. Burada şu anda 35 ressamın 75 adet resmi var. Başlangıç fiyatları çok sembolik yani amaç burada ticaret değil.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu