EğitimGündemManşet

Dalış Ekibi eğitimlerine devam ediyor

Bodrum Belediyesi Dalis Ekibi (6)Bodrum yarımada genelinde düzenli olarak yaz sezonu öncesinde gerçekleştirilen deniz dibi temizliğinde görevli Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, su altı tüplü dalış eğitimlerine devam ediyor.  

Bodrum Belediyesi tarafından iki yıl önce “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizliği etkinliklerinde görev alan dalgıçlar, tüplü dalış için yaklaşık bir ay önce eğitimlere başladı. Son iki yıldır, deniz dibi temizlik çalışmalarında dalış yetki belgeli 4 dalgıcın yanı sıra serbest dalış yapan 11 kişi de, bu yıl, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un destekleriyle dalış yetki belgesi almak için eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu’na bağlı dalış merkezi eğitmenleri tarafından verilen derslerin ardından yapılacak sınavda ekip, ‘Dalış Yetki Belgesi’ni almaya hak kazanacak. Daha önce dalış yetki belgesine sahip dört dalgıca eklenecek 11 kişi ile birlikte toplam 15 dalgıç, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu’nun yönetmeliğine uygun bir şekilde dalış yapabilecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu