GündemKültür SanatManşet

SUNA AYDIN DEFİLESİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

sunaaydindef2İlk defilesini 2013 yılında yine Dibeklihan’da gerçekleştiren Suna Aydın’ın ikinci defilesindeki iğne oyaları ve dantellerle süslenmiş çalışmaları büyük beğeni topladı.

Dibeklihan’da ki defileye gazeteci Zeynep Oral ile eşi Ahmet Oral’ın yanı sıra İstanbul ve Bodrum cemiyet hayatının ünlü isimleri katılarak tasarımcı Suna Aydın’a destek verdiler.

Otuz İki elbisenin görücüye çıktığı Eski&Yeni isimli defilesi ile ilgili sorularımızı yanıtlayan tasarımcı Suna Aydın, bu işi amatörce yaptığını ifade etti. Aydın konuşmasına şöyle devam etti ; “Ben bunu hobi olarak yapıyorum, amatörce. Mankenlerim de hep yakın arkadaşlarım. Özellikle profesyonel mankenlerim yok ama hepsi birbirinden cici. Çok mutluyum ben onlarla beraber çalışmaktan. Defilenin isminin eski yeni. Arkadaşlarımın böyle sandık ve sepetlerinden çıkarttıkları şeyleri ben güzel elbiselerle ortaya çıkartıyorum. Bu defileden 32 elbise var ve ikinci defilem. “ dedi.

Yeni bir defile ile moda severlerin karşısına çıkıp çıkmayacağının belli olmadığını söyleyen Suna hanım, “Bilemiyorum bu gelecek yılki moduma bağlı” dedi.

Geleneksel dantel ve iğne oyalarını ipek ve keten kumaşlar üzerine işleyerek kullanan Suna Aydın , tasarımlarında ağırlıklı olarak beyaz renk kullanmış.

Defilede yer alan kıyafetleri Suna Aydın’ın yakın arkadaşları Nur Soylu, Yael Benardete, Barbara Aydın, Elmas Uzunca, Edith Yelkıma ve yedi yaşındaki kızı Devi Tiemessem tanıttı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu