GündemManşetTurizm

ALMAN TURİZMCİLER: BODRUM BAĞIMSIZ BİR MARKA

bodrum bir markaAlmanya’nın en büyük tur operatörlerinden FTI Group’tan Başkan Kocadon’a ziyaret.

FTI Group Ceo’su Dietmar Gunz ve Meeting Point Hotelleri Group Ceo’su Roula Jouny, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

FTI Group Ceo’su Dietmar Gunz, Bodrum Belediyesi ile işbirliği yaparak yürütmekte oldukları Bodrum tanıtım çalışmaları ve tur satışları hakkında Başkan Mehmet Kocadon’a bilgi verdi. Bodrum’u Türkiye markasından ayrı bağımsız bir marka olarak algıladıklarını, tanıtım ve pazarlama çalışmalarını bu algı üzerinde yürüttüklerini söyleyen Gunz, Bodrum Belediyesi ile yapmış oldukları ortak tanıtım ve pazarlama çalışmalarının meyvelerini almaya başladıklarını, Almanya’da Bodrum tur satışlarının geçen yıla oranla artarak devam ettiği bilgisini verdi. Gunz turizm dünyasında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Bodrum’un Almanya’dan geçen yıla oranla daha fazla turist alacağını belirtti. Gunz ayrıca TAV havalimanları işletmesi, Bodrum Belediyesi ve turizm paydaşlarının göstermiş olduğu işbirliği ve ortak çalışmaların Kuşadası ve diğer beldeler için de örnek olduğunu belirtti.

Meeting Point Hotelleri Group Ceos’su Roula Jouny ise FTI ve Meeting Point olarak sadece Almanya’dan tur satışı yapmadıklarını; İngiltere, Fransa ve Çek Cumhuriyetinde de faaliyette bulunduklarını, bu pazarlarda da Bodrum’un satışlarını yükseltmek için işbirliği içinde olabileceklerini belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon da, Almanya piyasasındaki artışın memnuniyet verici olduğunu fakat özellikle İngiltere piyasasında yaşanan azalmanın Bodrum’u olumsuz etkilediğini belirterek, bu konuda tur operatörleriyle ve acentelerle tanıtım, pazarlama ve PR konusunda işbirliği içinde olacaklarını söyledi. Kocadon, “Bizim için yaşanan her türlü olumsuzluğa rağmen pes etmek ya da umutsuzluğa kapılmak gibi bir şey söz konusu olamaz. Şu an özellikle kayıp yaşadığımız İngiltere, Fransa ve Hollanda pazarlarında son dakika satışları ile eylül ve ekim ayı satışlarını artıracak yönde çalışmalar içindeyiz. Bu anlamda tur operatörleriyle yapacağımız işbirliği ve projeleri önemsiyoruz ve olanaklarımız ölçüsünde her türlü desteği vermeye hazırız. Tüm turizm bölgelerindeki belediye başkanları arkadaşlarıma çağrımdır: şimdi koltuktan kalkmanın ve ana gelir kaynağımız turizm için çalışma ve mücadele etmenin zamanıdır.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu