GündemManşetSağlık

JCI’DAN SAĞLIK İÇİN BAS PEDALA

IMG-20160521-WA0003Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından sağlıklı yaşamak ve obeziteye hayır demek için bisiklet sürme etkinliği düzenliyor.

JCI Türkiye tarafından 12 ayrı şehirde 23 noktada gerçekleştirilecek etkinliğin bir ayağıda Bodrum’da gerçekleştirilecek. Bodrum JCI üyeleri tarafından organize edilen etkinlik Pazar günü saat 13.00’de Bodrum Belediye Meydanından start alacak. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinden Değirmenler Mevkine kadar sürecek olan etkinliğe bütün Bodrumlular davet ediliyor.

“Sağlık için Bas Pedala” sloganı ile 22 Mayıs Dünya Obezite Günü’nde takım elbise/business giyinerek bisiklete binip, farkındalık yaratmak amacıyla “İŞ’TE BİSİKLET” projesinin amacı; ülkemizde ve dünyada Obezite kavramına dair
toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırmak.

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan JCI Bodrum 2016 dönem başkanı Ozan Vurucular şunları söyledi:
“Obezite kavramına farkındalık oluşturmak için buluşuyoruz. Bisikletlerimizi alıyoruz, takım elbiselerimizi giyiyoruz ve Bodrum olarak obeziteye hayır diyoruz” dedi.

Düzenlecek ekinlikle, Birleşmiş Milletler’in 192 ülkede gerçekleştirdiği anket sonrası belirlenen ve Eylül 2015 tarihinde açıklanan, 2015-2030 yılları arasında ulaşılması hedeflenen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Global Kalkınma Hedefleri’nden 3 Nolu: Sağlıklı Yaşam maddesindeki ‘İnsanların sağlıklı bir yaşam sürmelerini ve her yaşta herkesin refahını sağlamak’ amacının gerçekleşmesine katkı sağlaması hedefleniyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu