ÇevreGündemManşet

YARIMADADA 600 BİN METREKARE ASFALT DÖKÜLÜYOR

gokcebel ozgul sokak1Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından beş bölgede gerçekleştirilen çalışmalarında 80 km yol, bitümlü sathi kaplama ile asfalt kaplanıyor. Çalışmalar öncelikli olarak, hiç asfalt olmayan toprak ve bozuk yolları kapsıyor.

Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan toplam 600 bin metrekare yolun 480 bin metrekaresi hiç asfalt yapılmamış toprak yollarda bir tabaka astarlı bitümlü sathi kaplama; 120 bin metrekaresi ise bozuk yollarda düzeltme çalışması yapıldıktan sonra bir tabaka astarsız bitümlü sathi kaplama olarak gerçekleştiriliyor.

Yaklaşık 20 km yolun asfaltlama çalışmalarını bitiren ekipler Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar mahallelerinde çalışmalarda sona yaklaştı. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu yapılan bu çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı

Daha sonra da diğer bölgelerde çalışmaları gerçekleştirecek olan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hiç asfalt olmayan toprak yolları ve asfaltı bozuk olan yolları yaza kadar bitirerek halkın ulaşımda sıkıntılar yaşamaması için daha kullanışlı hale getiriyor.

İhale sonucunda gerçekleştirilen 600 bin metrekare yol; Yalıkavak Merkez, Gökçebel, Geriş Turgutreis, Gümüşlük Merkez, Koyunbaba, Karakaya gibi Bodrum’un simgesi haline gelen mahallelerde ihtiyaç dâhilindeki yollarda öncelikli olarak gerçekleştiriliyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu