ÇevreManşet

AV KÖPEKLERİ BODRUM’DA YARIŞTI

Bodrum-Fermalı av köpekleri yarışmasıBodrum’da düzenlenen yarışmasında av köpekleri hünerlerini sergiledi.

Değeri on bin lirayı bulan av Köpekleri Bodrum da “en iyi” olmak için yarıştı. Yarışmada, köpekler arazide otlar arasına gizlenen av kuşlarını ulaşabilmek için mücadele ettiler.

Bodrum Yalı Mahallesi Geren Kuyu Mevkiinde bu yıl 5.’si düzenlenen fermalı av köpekleri yarışmasına, İzmir, Denizli, Aydın, İstanbul, Fethiye, Milas ve Bodrum’dan 52 cins av köpeği katıldı.

İngiliz ve continental cinsi köpeklerin kafes içinde gizlenen keklik kuşunu bulabilmesi için yaptığı mücadeleyi çok sayıda av meraklısı izledi. Kafes içinde gizlenen keklikleri arama, koku alma, avı buldukları zaman durup kuyruğu ve ilginç duruşu ile sahibini uyarmak için yaptığı ferma hareketi ile sahibinin komutlarına itaat etme konularında mücadele eden avcı köpekleri jüri üyeleri tarafından verilen puanlar neticesinde yarışmanın en iyileri belirlendi.

Continental cinsi köpeği ile yarışmaya katılan Ali Uslu katılımın üst seviyede olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Bodrum Avcılar kulübünün 5’cisini düzenlemiş olduğumuz Fermalı av köpekleri yarışmasında yine katılımımız üst sevide. Ben Bodrum adına yarışıyorum. Köpeklerde çocuk gibidir. Can dostu değimiz bir arkadaşımız köpekler. Türkiye’nin bir çok bölgesinde yarışmacı var burada hatta Yunanistan’dan bile gelen arkadaşlarımız var” dedi.

Yarışma sonunda, İngiliz yetişkinlerde Hüseyin Demir Kaos isimli köpeği, İngiliz juniorlarda Murat Akpınar Poyraz adlı köpeği, Continental yetişkinlerde Mehmet Ali Uslu Brena adlı köpeği ile continental juniorlar da ise Hüseyin Sönmez Şimşek adlı köpekleri birinci oldu.

Madalyaları sahipleri alırken köpeklerin hediyesi ise mamalar oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu