GündemManşetTurizm

BODRUM’DA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BODRUM'DA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ-VALİ AMİR ÇİÇEKHer yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” nedeniyle Bodrum’da Bodrum Kaymakamlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bodrum Turizm Danışma Bürosu, Bodrum Belediyesi ve BODER(Bodrum Otelciler Derneği)’in katkılarıyla Bodrum İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklere vatandaşların yanı  sıra yerli ve yabancı turistler de ilgi gösterdi.

Etkinliklere Muğla Valisi Amir Çiçek, İl jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gökedmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Etkinlikler kapsamında  BODER’in desteğiyle düzenlenen 2016 Yılı Turizm Haftası Resim Yarışması’nın ödül töreni ve resim sergisinin açılışını vali Amir Çiçek ve beraberindeki protokol heyeti birlikte gerçekleştirdi. Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergide dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yarışma birincisi Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi Ecem Su Yerlikaya’ya ödülünü Muğla Valisi Amir Çiçek verirken ikinci olan Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu öğrencisi  Zeynep Kamber’e  kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan ve üçüncü olan yarışmacı Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi Zeynep Uzun’a da ödülünü belediye başkanı Mehmet Kocadon verdi.  Ayrıca yarışmada mansiyon almaya hak kazanan öğrenciler Rabia Özyıldırım ( Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu), Simay Taner (Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi), Kuzey Kurt (Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi ), Doğa Köse (Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi) ve Melisa Oluç (Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu öğrencisi) da protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

İskele meydanındaki stantları tek tez gene Muğla valisi Amir Çiçek meydanda ve Denizciler Derneği Kafeteryasında tavla oynayan  bulunan vatandaşlarla tek tek sohbet ederken kameralara renkli görüntüler yansıdı.

Vali Çiçek “Sosyal Medyada Bilerek Bodrum’u Güvensiz Gösteriyorlar”…

Muğla Valisi Amir Çiçek ve beraberindeki heyetle  daha sonra Bodrum Kalesinde basın açıklaması yaptı.  Vali hükümetin yeni çıkarttığı turizme katkı paketi ile ilgili bilgilendirmede bulunurken başta Bodrum olmak üzere Muğla’nın tüm ilçelerinde turizmde ‘sezonluk’ kelimesinin önümüzdeki yıllarda kalkacağından umutlu olduğunu kaydetti. Muğla Valisi Amir Çiçek  konuşmasına şöyle devam etti “Tüm STK’larla birlikte inanırsak çok iyi bir turizmi yakalayabiliriz. Bu yıl turizmimizi çok az bir zararla geçirebiliriz diye düşünüyoruz ve planlarımız o yönde.”  Muğla’nın güvensiz bir il olmadığının altını çizen Vali Çiçek “Muğla’mızın tüm ilçelerinde Bodrum da dahil güvenlik açığımız olmayacak şekilde gerekli tedbirimizi aldık ve herhangi bir huzursuzluğun ve güvensizliğin olmadığı da ortadadır. Ama birileri bir şeyler yayıyor güvenlik yoktur diye. Vatandaşlarımız ve işletmelerimiz inanmasınlar, bu tamamen bilgi kirliliğidir. Bazılarının sosyal medyada özellikle ortaya koyduğu bir şeydir.  Bu yapılan bilmeden teröre de destektir. “ dedi.

Turizm konusunda 2015 Aralık ayından 2016 Şubat sonuna kadar Muğla’daki değişik sektör ve kesimlerle 2016 yılını daha iyi nasıl geçirebiliriz konusunda değerlendirme toplantıları yaptığına değinen Muğla Valisi Amir Çiçek “Bu yıl  yurt içi ve yurt dışından gelenleri misafir duygusuyla ve  bunların ötesinde iyi, kaliteli bir hizmet verme şeklinde kararlar aldık. Bunlarda herhangi bir olumsuzluk olursa da ilgili arkadaşlarımız gerekli denetimlerini yapacaklar ve anında olay giderilecek” dedi. Alternatif turizm konusunda Bodrum ve Muğla’da yapılan çalışmaları desteklerini dile getiren vali Çiçek “ Gidip bu kurum ve firmaları kutluyoruz ve diyoruz ki Muğla’da her ay, her mevsim turizmin potansiyeli var.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu