GündemManşetSiyaset

CHP’Lİ KADINLARDAN AÇIKLAMA…

CHP Bodrum Kadın kolları Başkanı Emel ÇakaloğluCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Kadın kolları Başkanı Emel Çakaloğlu geçtiğimiz haftalarda Türkiye gündemine bomba gibi düşen çocuk istismarları ile ilgili haberleri kaygı ile takip ettiklerini ve sorumluların mutlaka cezalandırılarak, toplumda meydana gelen bu travma için çözüm odaklı önlemler alınması gerektiğini ifade etti.
CHP Bodrum Kadın kolları Başkanı Emel Çakaloğlu “Çocukların cinsel istismara uğramasını önlemek devletin asli sorumluluğudur.” diyerek başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Karaman’da 45 çocuğumuzun din kisvesi altında örgütlenmiş Ensar Vakfı’nda cinsel istismara uğraması bizi yürekten yaralamıştır, mevcut iktidarı planlı olarak eğitim sistemimizi denejere ederken çocuklarımızı denetimsiz Kuran kurslarında, eğitimcilikle ilgili olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir. Bu üzücü olay çocuk istismarının toplumumuzda ne denli ciddi ve kapalı kalmış bir konu olduğunu bir kez daha göstermiştir.”
Ülkede sosyal devlete olan gereksinim her geçen gün artığına dikkat çeken Çakaloğlu açıklamasında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu “Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olmaz” diyerek çocuklara yaşatılan acıyı daha da derinleştirdiğini kaydetti.
Başkan Çakaloğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Türkiye, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Kassım 1989 tarihinde kabul edilen “Çocuk Haklarına dair sözleşme” ye ilk imza atan ülkelerden biridir. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanının Ensar Vakfı’nda ki 45 çocuğa taciz iddiaları ile ilgili yaptığı vahim açıklaması, yaşanan acıları ve mevcut hukuksuzlukları görmezden gelip hafife almaktadır. Oysa hiç kimse ve hiçbir kurum, bir çocuğun tırnağından daha kıymetli değildir. Siyasi erkin başındaki bu kişi, taciz ve tecavüze uğramış çocuklara sahip çıkamıyorsa ve elde ettikleri güç, çocuğu ve kadını bu tür maruziyetlerden koruyamıyorsa bu asla kabul edilemez bir durumdur.”
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu istifaya çaıran Çakaloğlu açıklamasının sonunda şunları söyledi; “Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak, çocuklarımızın korunması, geleceğimizin korunması, çocuk haklarının savunulması için, devleti, tüm kamu kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırıyoruz. Çocuklarımızı bu anlayışa emanet etmeyeceğiz ve benzeri vakaların tekrar yaşanmaması için gerekli olan kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi konusunda takipçi olacağız.”
CHP Bodrum Kadın Kolları Yönetimi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu ve Ensar Vakfını öfke dolu sözler ile kınadılar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu