EkonomiGündemManşet

“BODRUM ÇARŞISI VE GELECEĞİ” KONUŞULDU

Bodrum Carsisi ve Gelecegi (2)Bodrum Ticaret Odası (BODTO) 3, 6 ve 7 No’lu Meslek Komitelerinin ortaklaşa hazırladıkları “Bodrum Çarşısı ve Geleceği” sunumu, düzenlenen toplantıda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a aktarıldı.

 

Bodrum Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kocadon, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan ve oda yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Bodrum ODTÜ Mezunları (BODTÜM) Derneği Başkan Yardımcısı Orta Doğu Teknik Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Suha Sevük ile BODTÜM Derneği Üyeleri katıldı.

 

Bodrum Çarşısı ve Geleceği konulu sunumu yapan Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Serttaş, Başkan Kocadon’a ve katılımcılara örnek görseller eşliğinde bilgi verdi. Serttaş, Bodrum Çarşısı’nın sorunları ile bu sorunların uzun ve kısa vadede çözümü konusunda hazırladıkları önerileri aktardı. Bodrum Çarşısı’nın en iyi şekilde iyileştirilebilmesi ve bir cazibe merkezi konumunda turizme kazandırılabilmesi için ortaklaşa işbirliğinden yana olduklarını belirtti. Sunumda ayrıca yerel yönetimler, belediye, akademisyenler, odalar ve çeşitli meslek gruplarıyla bir araya gelinerek, çarşı esnafının da katılımı sağlanarak sorunlarla baş etmek için girişimde bulunulması hususunda görüş bildirildi.

 

Bodrum’un geleceği için hazırlanacak bu tarz projelere, Bodrum Belediyesi olarak her zaman sahip çıktıklarını ifade eden Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi olarak ve belediye başkanı olarak bu güne kadar hem çarşı hem yarımada genelinde pek çok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Kocadon, “Biz biliyorsunuz 2014 yılına kadar hızlı bir şekilde altyapıları yaparak belli bölgeleri toparladık ve üst yapıyı da kurduk. Bunlar konuşulurken de yapılması gereken şeyler sadece belediyeye ait değil, esnafın da buna ilişkin kendi görevleri var. Özellikle dükkan sahiplerinin ve işletmecilerinin çarşıya sahip çıkmaları lazım. Biz tüm sorunların altından kalkarız ancak yereldeki yetki karmaşasının da bitmesi lazım.” dedi.

 

Bodrum’da sadece merkezdeki çarşı için değil Turgutreis, Yalıkavak çarşıları için de çalışmalar yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Kocadon, “Burada çok değerli hocalarımız var. Biz her ay onlarla bir araya geliyoruz. Bodrum Çarşısı için de geçtiğimiz toplantıda bir karar almıştık. Burada gerçekleşecek kentsel tasarım çalışmalarında hep birlikte yol alabiliriz ve böylece bu çalışma, diğer mahallelerimiz için de örnek bir çalışma olur. Bodrum’a mal olmuş sokakların etüt proje çalışmalarını şu anda belediye olarak yapıyoruz. Bunlarla ilgili zaten bir sıkıntım yok, bunları yaparız. Ben varım arkadaşlar. Bakın, ben radikal kararlar alıp uygulamayı seven bir belediye başkanıyım. Eğer çarşı esnafı, ortak bir karar alırsa biz bunların hepsini, bire bir olarak uygularız.” dedi.

 

Toplantının sonunda ise bir heyet kurularak çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu