EkonomiGündemManşetTurizm

KRUVAZİYER TURİZMİNDEN KÖTÜ HABER

bodrum-kruvaziyer-turizmiYüzen otel olarakta bilinen dev kruvaziyer gemileri, güvenlik gerekçesiyle ardı ardına Türkiye seferlerini iptal ediyor.

Önümüzdeki turizm sezonu öncesi Türkiye’de yaşanan terör olayları nedeniyle yaşanan krize bir yenisi daha eklendi. Normal turiste göre üç kat daha fazla gelir getiren dev kruvaziyer gemileri, güvenlik sorununu gerekçe göstererek birbiri ardına seferleri iptal ediyor.

Lüks gemilerle zengin turist getiren kruvaziyer gemilerinin seferlerini iptal etmeleri nedeniyle kruvaziyer turizmi de zor günler geçiriyor. Edinilen bilgilere göre, Dünyanın önde gelen kruvaziyer şirketlerinden MSC Cruise, Costa, Aida Cruises, Thomson, Crystal, Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises, Regent Seven Seas, Celebrity Cruises ve Disney Cruise Line, artan terör olaylarını gerekçe göstererek Türkiye’yi 2016 tur programından çıkardı.

Son olarak İstanbul Sultanahmet Meydanında yaşanan patlamanın ardından kruvaziyer şirketlerinin böyle bir karar aldıkları öğrenildi. Her biri binlerce yolcu taşıyan dev gemiler, geçen sene Türkiye’ye toplam 1,8 milyon turist getirmişti.

Şirketlerin 2016 seferlerinin Yunan Adalarına kaydırıldığı da alınan bilgiler içerisinde yer alıyor.

Son iki yıldır Bodrum’da yüz güldürmeye başlayan kruvaziyer turizminin 2016 sezonunda daha da iyi olması beklenirken yaşanan bu iptaller sektörü daha çok sıkıntıya düşürecek gibi görünüyor. Konu hakkında görüşlerine başvurmak istediğimiz Bodrum Yolcu Limanı (Bodrum Cruise Port) yetkilileri açıklama yapmaktan kaçındı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu