GündemKültür SanatManşet

NEYZEN’İN EVİNDE RESTORASYON

Bodrum-Neyzen TevfikNeyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan ve Neyzen Tevfik’in büyüdüğü tarihi evde gerekli izinlerin tamamlanmasının ardından restorasyon çalışmaları başladı.

Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan ve bahçesinde dev palmiye ağaçları, zakkumlar ve begonvillerin bulunduğu evin sahipleri tarafından bahçe düzenlemesi ve restore edilmek istenmesi üzerine geçtiğimiz günlerde Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müzesi ekipleri tarafından evin bahçesinde sondaj çalışmaları yapılmıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda gerekli izinler alınırken, tarihi evde restorasyon çalışmaları başladı.

Çalışmalar kapsamında tarihi binaya ek olarak yapılan evin banyo kısmı yıkılırken, restorasyon çalışmaları sonucunda tarihi evin restoran veya kafe olacağı öğrenildi. Bahçede bulunan ağaçların kesilmeyeceği ve bahçeye alınan izinler doğrultusunda binaya ek olarak küçük bir taş bina ilave olacağı öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu