AsayişGündemManşet

DOLANDIRICILARA KARŞI BİLBORDLU UYARI

Bodrum İlçe EMniyet MüdürlüğüÇok farrklı yöntemler kullanarak vatandaşın cebindeki paraya göz diken dolandırıcılara karşı bilbordlu afişli uyarı.

Son dönemlerde, telefonla, sosyal medya aracılığıyla farklı metodlar uygularayarak vatandaşların birikimlerini çalan dolandırıcılara Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü adeta savaş açtı.

Geçtiğimiz günlerde özel güvenlik birimlerini düzenledikleri seminerle bilgilendiren Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum destekli Polislik Büro Amirliği şimdide hazırlattığı bilbord ve afişleri vatandaşların yoğun olduğu bölgelere asarak uyarıyor.

“Hiçbir kamu görevlisi sizden para, altın, kontör talep etmez”, “Kredi kartı ve kişisel bilgilerinizi tanımadıklarınızla paylaşmayın” yazılı büyük reklam panoları ile bilgilendirmelerin yazıldığı afişler halka açık yerlere asıldı.

Öte yandan, Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dolandırıcıların Vali mir Çiçek’in adını kullanarak para talebinde bulunduğu bildirildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“”Özellikle son günlerde ve değişik zamanlarda kendisini Muğla Valisi olarak tanıtan bazı şahısların, bazı otel yöneticiler  ile iş adamlarını arayıp para talep ettikleri tarafımıza intikal etmiştir. Bu şekilde telefonla arayarak para  isteyen şahıslar ile Muğla Valisi ve Muğla Valiliği’nin hiçbir ilgisi yoktur. Vatandaşlarımızın bu tür telefon aramalarına itibar etmemesi ve durumu gecikmeksizin Valiliğimize, güvenlik birimlerine veya adli makamlara bildirmesi önemle rica olunur.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu