GündemManşetSiyaset

MHP YÖNETİMİ BASINLA BULUŞTU

Bodrum-MHP-Mehmet TosunMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanlığı Yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

MHP İlçe Başkanı Mehmet Tosun’un ev sahipliğinde OASİS Alışveriş Merkezindeki Hippo Lounge Restorantta düzenlenen kahvaltıya Bodrum Belediyesi MHP’li Meclis Üyeleri, MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bodrum’da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri katıldı.

Şehir dışındaki işleri nedeniyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde bir araya gelemediklerini belirterek gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Mehmet Tosun konuşmasına şöyle başladı:
“Çalışan Gazeteciler gününde bir araya gelemedik. O yüzden hem meclis üyelerimizle hem de yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bir araya gelelim sizlerin bu önemli gününü kutlayalım istedik. Parti olarakta, şahıs olarakta özellikle yerel basını önemsiyoruz. 10 yıllık belediye başkanlığım süresince de hep sizlerle iç içe olduk. Şuandaki ilçe başkanlığım süresincede yerel ve ulusal basınımızın temsilcileri ile bir aradayız. Çünkü sizler, bizim yaptığımız faaliyetleri, çalışmaları kamuoyu ile paylaşıyorsunuz. Toplumun gözü kulağısınız. Birde çok zor şartlarda görev yapıyorsunuz özellike Bodrum penceresinden baktığımızda çok başarılı gazetecilerimiz var. Emek sarfediyorsunuz ama şartlarda malum ekonomik sıkıntılar var, çalışma şartlarındaki sıkıntılar var. İnşallah ülke olarak bunları da bir an önce aşarız. Sizlerle daha iyi koşullarda beraber oluruz. Bu önemli gününüzü 10 gün geciklemli olsada kuttluyorum” dedi.

Bodrum teşkilatı olarak süreci takip ediyoruz…

Sohbet ortamında süren buluşmada gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP İlçe Başkanı Tosun ilk olarak Kent Haber Koordinatörü Fatih Bozoğlu’nun, MHP Kurultayında Bodrum İlçe Yönetiminin kimi destekleyeceği sorusuna şöyle cevap verdi:
“Bodrum teşkilatı olarak süreci takip ediyoruz. Genel Başkanımız daha dün hastaneden çıktı o yüzden bu tür konuların konuşulmasını da doğru bulmuyoruz. Buradan kendisine geçmiş olsun diyoruz. Süreç içerisinde MHP en iyi şekilde kurultayını yapacak. İlerleyen süreçte siyasi çalışmalar devam edecek diye düşünüyorum. Daha önceki kurultayda gayet demokratik ve çağdaş bir şekilde kurultay gerçekleştirildi önümüzdeki kurultay ve kongrelerinde bu şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu konuda şuan çok haber çıkıyor bunların birçoğunun aslı olmadığına inanıyorum. Yaşanan süreçle ilgili özellikle sosyla medyada çok yanıltıcı bilgiler var. Görevinin başında olan parti mensupları olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Adaylık için çok erken…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un büyükşehir belediye başkanlığı için aday olacağı hatırlatılan Mehmet Tosun, kendisinin bu yönde bir adaylığının olup olmayacağı hakkında sorulan bir soruya ise şu cevabı verdi:
“Ben kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum ama ben bugün için kendi adıma bu tür bir açıklamayı çok doğru bulmuyorum, yakışıksız buluyorum. Bizler, parti mensubu arkadaşlarımızla, meclis üyelerimizle, yönetim kurulu üyelerimizle istişare ederek siyasi geleceğimizi planlıyoruz. Daha seçimlere 3 yıl var. Şuanda bana göre, yerel yönetimlerin başındaki arkadaşların bu tür tartışmalara girmeden hızla çalışmaları ve taahütlerini yerine getirmeleri lazım. Toplumun, Bodrum’un, Muğla’nın belediyelerden ciddi beklentileri var. Sadece belediye başkanının değil tüm belediye ekibinin sorunları çözme noktasında gayret sarfetmelerinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Adaylıkla ilgili süreç için daha çok erken. Şuanda bende siyasi çalışmalarımızla birlikte işime odaklanıyorum” dedi.

Büyükşehir yasası için yeni yasa teklifi Meclis’te…

Konuşmasına büyükşehir yasası ile ilgili yapılan çalışmaları anltarak devam eden MHP İle Başkanı Mehmet Tosun şu ifadelere yer verdi:
“Büyükşehir yasasının açmazları ile ilgili parlementoda görev yapan Milletvekili arkadaşımız Mehmet Erdoğan’da bir yasa teklifi hazırladı ve 18 Ocak 2016 tarihinde TBMM’ne sundu. 559 köyün tekrar belediye tüzl kişiliğine kavuşturulması, büyükşehir belediyesinin yetki sınırlarının 30 km. ile sınırlandırılması ve 30 ilde tekrar il genel meclisi özel idarelerinin kurulması ile ilgili yasa teklifi sundu. MHP olarak konuyu yakından takip ediyoruz. Eskiden beri bu yasaya karşı çıktık, komisyonlarda parti kurulunda bende görev yaptım. Bu yasanın yalnış hep söyledik bugünde söylüyoruz. Bugün daha büyük sıkıntılar var. Aynı parti içerisindeki belediyelerde bile ciddi bir gruplaşmanın var olduğunu görüyoruz. Himetlerin yerine getirilemediğini görüyoruz. Buradan buraya aday olalım çözelim diye çözülecek bir sıkıntı değil bu. Kanunun özünde Muğla’nın özünde problem var. Belediye başkanının kim olduğu önemli değil sistemde sıkıntı var. Büyükşehir yasası ile birlikte Doğu ve Güneydoğu’da ilin tamamının yetkisini belediyelere verdik. O belediyelerin özel yönetim çığlıklarını duyuyoruz. Bunların hepsinin, devletimizin varlık sebebini ortadan kaldırmaya ynelik girişimler olarak görüyoruz. Biz ne dediysek hepsi çıkmış durumda” diyerek parlementonun bu yanlıştan nasıl geri dönüleceğinin tartışılması gerektiğini söyledi.

İnşallah diğer turizm merkezlerine saldırı olmaz…

Tosun, Türkiye’de yaşanan terörö olaylarının turizme etkisi hakkında sorulan bir soru üzerine şunları söyledi:
“Yaşanan terör saldırılarından dolayı rezervasyon iptallerinin devam edeceğini bununla ilgili ciddi tedbirler alınması gerektiğini düşünüyoruz. Benim endişem, yüzde 50’lere varan rezervasyon iptalleri olacağı meselesi ile konuya bakıyoruz. İnşallah olmaz ki, Sultanahmet’teki saldırıyı da yeri ile ilgili önemsiyoruz. Tamamen turizme balta vurmak amacıyla yapılmış bir saldırıdır. Yurt dışından her turistin ziyaret ettiği bir yerdir. İnşallah bu saldırılar diğer turizm merkezlerinde devam etmez. Ege Bölgesinde, Ürgüp civarında yapılacak bir saldırı turizmi ciddi bir şekilde etkiler. Birde, istihbarat zafiyeti var mıdır bunu sorguluyoruz. Saldırılardan hemen sonra faillerle ilgili bir takm açıklamalar yapılıyor. O zaman bunlar biliniyorsa neden tedbir alınmıyor, niye gereği yapılmıyor endişesi ile meseleye yaklaşıyoruz. Güvenlik ve teşvifle ilgili ciddi tedbirler alınması gerekir. Turizm ile ilgili ciddi endişeler var” dedi.

Bodrum’un ana ulaşım planı çıkarılması lazım…

Büyükşehir Ulaştırma Dairesi Başkanlığının uygulamaları nedneiyle Bodrum şoför esnafının içine düştüğü sıkıntılar üzerine sorulan başka bir soruya ise Mehmet Tosun şu cevabı verdi:
“Vatandaşlar tarafından bize sık sık iletilen Yarımada genelinde bir sorun var. Bu soruna ikinci bir sorun daha eklendi. Bunu büyükşehir belediyesi kısmen çözmeye çalışıyor ama orada da problemlerimiz var. Sorunun vatandaşla ilgili boyutunu çözmeye çalışırken bu sefer esnafın mağdur olduğunu düşünüyoruz. Burada her iki tarafıda memnun edecek orta bir formül geliştirmek lazım. Vatandaş ve esnafı bir araya getirecek toplantılar yapsak, araç tiplerini belirlesek, Bodrum esnafına vatandaşın istediği fiyatı yaptırsak büyükşehir belediyesi bir lira maliyeti olmadan hem meseleyi çözmüş oluruz hemde vatandaşımızın ucuz kaliteli bir şekilde toplu taşıma hizmetinden faydalanmasını sağlarız. Bu konuda kamplaşmaya hiç gerek olmadığını düşünüyoruz” dedi.,

Şoför esnafının, belirli bir kesimin dışlanarak sorunun çözülemeyeceğini, Bodrum Yarımadasının ana ulaşım planının yapılması gerektiğini ve yollardaki sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade eden Mehmet Tosun, vatadaşın evinden çıkarak özgürce, hiç bir engele, ücrete takılmadan istediği yere gidebilmesi gerektiğini söyledi.

Bodrum gündemindeki konular hakkında fikir alışverişinde bulunulan program yaklaşık bir saat sürdü.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu