EkonomiGündemManşet

BİLBORD İHALESİ YAPILDI

Bodrum-açık hava reklam ihalesiBodrum Belediyesi Meclisinin 01 Aralık 2015 tarih ve 2015 – 137 karar numarasıyla, Bodrum Belediyesi Turizm İnşaat Gıda Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye tahsis edilen, Bodrum Belediyesi sınırları içindeki Bodrum Merkez, Torba, Gümbet ve Konacık Mahallelerindeki açık hava reklam alanları, açık arttırma usulüyle bir firmanın katıldığı ihaleyle yapıldı.

Bodrum Belediyesi Gıda Aş Genel Müdürü Hüseyin Yıldızhan’ın odasında gerçekleştirilen ihaleye davet edilen 11 firmadan sadece, iki ay önce yapılan ihalede Bodrum’un diğer Mahallelerindeki reklam alanlarını da alan Anamur Uğur Özel Eğitim Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi yetkilisi İbrahim Aktan katıldı.

İhale öncesinde bir konuşma yapan Hüseyin Yıldızhan, ihale sürecinden şöyle bahsetti:

“Hepinizin bildiği gibi 01.12.2015 tarihli Bodrum Belediyesi Meclisinden alınan kararla Bodrum Belediyesi sınırları içerisinde Bodrum merkez, Torba, Gümbet ve Konacık Mahallesi’ndeki Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olan yol, cadde ve sokak meydanlarının dışındaki alanlarda kalan reklam ünitelerinin işletilmesi işinin açık arttırmayla kiralanması gündemine başlıyoruz. Bodrum merkez başta olmak üzere Gümbet’te, Konacık’ta ve Torba’da büyükşehir belediyesinin yetkisi altındaki yolların dışında kalan bölgelerdeki reklam ünitelerini kiralıyoruz” dedi.

Yıldızhan, bir milyon 500 bin lira + KDV bedelle başlattığı açık arttırma usulu ihaleyle ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bedel olarak bir milyon 500 bin lira artı KDV olarak belirlendi, muhammen bedel. Süresi ise 01.01.2016’dan, 26.03.2017 tarihine kadar olacak. Yani 15 aylık bir süreyi kapsıyor. Reklam ünite adetleri ise 50 Durak,75 Raket, 10 Megalight 100 Billboard olmak üzere toplam 235 adet ürünü açık arttırmayla kiralamasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Yıldızhan, Kent haber muhabirinin sorduğu, firmalara hangi tarihte davet mektubu gönderildi sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“22 Aralık itibariyle herkese davetiye götürüldü. Kimisine mail yoluyla da bilgiler verildi. Kaymakamlıktan bize onay gelmesi 15 Aralık tarihine kadar sürdü. Bizde 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacağı için bunu bir hafta içinde hazırladık gerekli yasa düzenlemeleri yaptık. Gazetelerde de ilanlarımızı verdik” dedi.

Anamur Uğur Özel Eğitim Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi yetkilisi İbrahim Aktan, ihalede yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Biz Bodrum’un diğer beldelerini de aldığımız için buraları da almak bize uyar diye katıldık. Aslında ücreti şu koşullarda yüksek. Çünkü Büyükşehide bazı alanları aldığından dolayı ürün sayısı hemen hemen yarıya düştü. Yine beldelerde bizde olduğu için bizde buraya sahip çıkalım dedik. İhalenin ismi de açık arttırma olduğu için biraz kıpırdatacağım. 10 bin lira artışla talibim” dedi.

Yıldızhan’ın bu rakamın az olduğunu söylemesi üzerine firma yetkilisi Aktan, rakamı 10 bin lira daha arttırarak ihaleyi bir milyon 520 bin lira + KDV’ye sonlandırdı.

Hüseyin Yıldızhan ve diğer yetkililerin de kabul ettiği rakamla sonlandırılan ihale sonrası firma yetkilisi Aktan ile Yıldızhan el sıkıştı. Yapılan bu ihale sonucunda, Bodrum’daki tüm reklam alanlarının işletmesi Anamur firmasında kalmış oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu