ManşetSiyaset

Muhtarların Talepleri Ankara’ya Aktarıldı

Milletvekili Yavuz Demir’den “Bizim Muğlamız” Projesi

 

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in “Bizim Muğlamız” adını verdiği muhtar buluşmaları kapsamında iletilen yatırım talepleri DSİ ve Karayolları Genel Müdürlüklerine sıcağı sıcağına aktarıldı. Demir, “Muhtarlarımızın talepleri bizler için çok önemli. Hiç vakit kaybetmeden yatırımlarımızı almak için çalışmalara başladık” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Bizim Muğlamız” adını verdiği buluşmalar kapsamında geçtiğimiz hafta sırasıyla Milas, Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’de muhtarlarla bir araya gelmişti. Bu toplantılarda muhtarlar, bölgede yaşayanlar adına Demir’e çeşitli konularda yatırım beklentilerini iletti. Toplantıların ardından TBMM’deki Genel Kurul çalışmaları için Ankara’ya hareket eden Demir, ilk olarak Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’yla görüştü. Bölgedeki kavşak düzenleme, yol ve tünel yatırımları konusunda Uraloğlu’ndan bilgi alan Demir, can ve mal güvenliği için tehlike yaratan noktalar başta olmak üzere diğer alanlarla ilgili çalışmaların hızlandırılmasını talep etti.

Demir, ardından Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız’la da bir görüşme sağladı ve bölgede öncelik bekleyen baraj, gölet, ıslah çalışmaları gibi yatırımları aktardı. Demir’e, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de eşlik etti.

Muhtarların kendisi için belediye başkanlığı döneminden bu yana son derece önemli olduğunu, her muhtarın talebini titizlikle takip ettiklerini dile getiren AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, “Muhtarlarımız kendi bölgelerinde yaşanan sorunlara çok hakimler. O nedenle vatandaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları, onların taleplerini çok daha iyi biliyorlar. ‘Bizim Muğlamız’ adını verdiğimiz buluşmalarla ilk olarak Fethiye, Milas, Seydikemer, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’deki muhtarlarımızla son derece verimli toplantılar yaptık. Hükümetimizin çalışmalarından genellikle memnuniyet duyulduğunu fark etmek bizler için son derece önemliydi.” ifadelerini kullandı.

Muğla bölgesinde özellikle tarımsal altyapı ve karayolları yönünden son derece önemli işler yapıldığını vurgulayan Demir, “Bölgelerimizde yatırımlarımızın çok daha iyi seviyelere çıkabilmesi için Ankara’ya gelir gelmez, belediye başkanlarımızın ve muhtarlarımızın Karayolları ve Devlet Su İşleri’ni ilgilendiren yatırımlarını genel müdürlerimize aktardık. Bu yatırımlarımızı yakından takip edeceğiz. Kısa sürede de çalışma takvimi kapsamında sonuç alacağız. Toplantılarımıza geniş ilgi gösteren muhtarlarımıza ve yatırımlarımızla yakından ilgilendiren genel müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Diğer ilçelerimizde de çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

bitlis escort bayan

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu