BAYAN BASKETBOL TAKIMI KAPATILDI

Geçen sezon Bodrum’u Süper Lig’de temsil eden Kırçiçeği Bodrum Basketbol kapatıldı. Bodrum’un ülke çapında basketbolla anılmasını sağlayan kulüp faaliyetlerine altyapıda devam edecek.

Uzun yıllar Galatasaray formasını giyen Yiğit Özmen tarafından kurulan Bodrum Basketbol, kurulmasından kısa süre sonra başarıdan başarıya koştu. 2016 yılında Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’ni şampiyon tamamlayan takım, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükseldi.

Bu ligde de büyük başarı gösteren Kırçiçekleri, 2017 yılında son saniye basketiyle Süper Lig vizesi alamadı. Daha önceki sezonlarda olduğu gibi 2017-2018 sezonuna da iddialı giren Bodrum Basketbol, sezon boyunca çok başarılı maçlar çıkararak Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ni şampiyon tamamladı ve Süper Lig’e yükseldi.

2018-2019 sezonunda Süper Lig’de mücadele eden temsilcimiz maddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Süper Lig’deki kadrosu, daha altı liglerde mücadele ettiği kadrodan çok daha zayıf olduğu ifade edilen Kırçiçeği Bodrum Basketbol, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi devlerle yarıştığı Süper Lig’de bir galibiyet alabildi. Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek takımın kapatıldığı öğrenildi.

Ekonomik destek olmadığı için kapatıldığı öğrenilen takımın alt yapı çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Pin It

Bir cevap yazın