KONTÖR DOLANDIRICILARINA KANMAYIN

KONTÖR DOLANDIRICILARINA KANMAYIN 1Muğla Emniyet Müdürlüğü görevlisi polisler vatandaşları kontör dolandırıcılarına karşı uyarıyor.

Muğla’da sıklıkla karşılaşılmasa da ülkemiz genelinde vatandaşlarımız kontör dolandırıcıları tarafından dolandırılıyorlar. Dolandırıcılık olaylarına karşı duyarsız kalmayan Muğla Emniyet Müdürlüğü görevlisi polisler büyük bir karalılıkla vatandaşları bilgilendiriyor.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri ile Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmeler vatandaşlarla yüz yüze yapılan görüşmeler esnasında gerçekleştiriliyor.

Vatandaşları kontör dolandırıcılarına kanmamaları konusunda bilgilendiren polisler hiçbir devlet kurumunun vatandaşlardan kontör istemeyeceğinin özellikle bilinerek, benzer durumlarla karşılaşılması halinde vakit kaybetmeden Polis ve Jandarmaya ihbarda bulunulmasını istiyorlar. Suç ve suçluyla etkin mücadelede, suç ve suçluların ihbar edilmesinin vatandaşlık görevi olduğunu belirtilen görevliler kendilerine yapılan ihbarların gizli kalarak itina ile değerlendirildiğinin de bilinmesini istiyorlar.

Pin It

Bir cevap yazın