GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İLK KEZ TEKNE TURUNDA

IMG_72659 Eylül Gaziler Günü, Bodrum’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Gaziler ve şehit aileleri tekne turuna çıkarak güzel bir gün geçirdi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Bodrum Belediye Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene, gaziler başta olmak üzere Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Vekili Binbaşı Aydoğan Karasu, Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bodrum Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Gaziler günü etkinlikleri Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de gaziler ve şehit aileleri için düzenlenen yemek ile devam etti. Daha sonra gaziler ve şehit ailelerinden oluşan yaklaşık 70 kişilik grup, tekne turuna çıktı. Tekne turunda gaziler ve şehit ailelerine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve eşi Cihan Yılmaz, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli ile Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Vekili Binbaşı Aydoğan Karasu da eşlik etti.

Kıbrıs Gazisi Hüseyin Bayram ise “Bize bu imkanı sağlayan sayın kaymakamımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İlk defa böyle bir etkinlik yapılıyor. Eskiden de oluyordu ama bu kadar geniş kapsamlı değildi. Çok memnunuz” diye konuştu.

Gazi eşi Ayşe İşbilir de “Bugün çok mutluyuz. Çünkü gaziler gününü çok iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bize bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum Limanından çıkan 2 tekne, Gümbet Koyu, Akvaryum Koyu ve Karaada’yı ziyaret etti. Etkinliğe katılanlar birbirleriyle bol bol sohbet etti.

Pin It

Bir cevap yazın