ŞAŞKINLIK UYANDIRAN MANZARA

Bodrum-kedi-köpek-dostluğuRahatlığına düşkünlüğü ile bilinen kedilerden birinin uyumak için seçtiği yer bu sefer bir köpeğin üstü oldu.

Bodrum Cevat Şakir Caddesi üzerindeki bir iş merkezinin kaldırımında köpek ile kedinin üst üste yatarak uyuduğunu görenler gözlerine inanamadı. Bir birine düşman iki ayrı cinsin yakınlığını görenler hemen cep telefonlarına sarıldı.

Rahatına düşkün kedi mışıl mışıl uyurken köpekte bu durumdan hiç rahatsız olmadı. Çevredeki meraklı bakışlara aldırış etmeden uyumaya devam eden kedi ile köpeğin yakınlığı bazılarına insanlığın geldiği noktayı sorgulattı.

Mithat Aydınalp isimli seyyar milli piyango satıcısı şahit olduğu manzara karşısında şunları söyledi:
“Şöyle bir dünyada insanlar birbirini öldürürken bu hayvanların üst üste yatması böyle dostluk kazanması insanlara tam bir örnek yani. Örnek bir şekilde. Ama insanlar maalesef ders almıyor hala daha insanlar birbirini öldürüyor şu üç günlük ömrümüzde” dedi.

Bu güzel dostluğu çocuklarına göstererek anlatan ailelerde oldu. Kızı ile birlikte kedi ile köpeğin yakınlığını uzun süre izleyen Selma Özçan, “İnsanlar bunu yapamıyorlar. Hayvanlardan örnek almak lazım değil mi?” diyerek duygularını ifade etti.

Görüntü karşısında duygulananlarda oldu. Gözleri dolarak hayvanları izleyen Serpil Arısoy ise şunları söyledi:
“Muhteşem, çok duygulandım. Gerçekten çok duygulandım. Bizler yapamıyoruz bunu, örnek olsun” dedi.

Pin It

Bir cevap yazın